A Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület április 15-én Civil Sajtófórumot szervezett a Civil Házban.
Sajnos Szabó Miklós polgármester nem fogadta el a szervezet meghívását, így nem tudtak beszélgetni, hiteles információkat szerezni a Mosonmagyaróvári Kêzilabda Club aktuális ügyeiről. A témát folyamatosan felszínen tartó Staár Katalin önkormányzati képviselő, az MKC lemondott Felügyelő Bizottsági elnöke hiába volt jelen a sajtófórumon.
Viszont több civil szervezet bemutatta aktuális programját. A Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület elnöke, Nagy Sándor beszámolt a június 19-21. között megrendezendő XXXVI. Moson Vármegye Színjátszó Találkozó előkészületeiről. Június 19-én a Theatrum As Flexum Színházi Egyesület mutatja be A három sárkány című 2 felvonásos drámát, ami premier előadás lesz. 20-án pedig a felvidéki Nyárasdról érkező TeátRum Társulat mutatja be a Család ellen nincs orvosság című vígjátékot két felvonásban. A versenyprogram június 20-án és 21-én lesz, az ünnepélyes díjátadásra vasárnap délután 2 órakor kerül sor. Szó volt még a kulturális egyesület által kora ősszel szervezendő Szigetközi Hungarikum Fesztiválról is.
Balogh János, a Mosonmagyaróvári Makettező Klub főszervezője mutatta be az április 25-26-án az UFM Arénában megrendezendő XXVIII. Nemzetközi Makettversenyt és Kiállítást. Eddig 1378 pályamunka és 430 makettező nevezett 33 országból. Azt tanácsolta, hogy a kilátogatni kívánók szombaton délután, vagy vasárnap délelőtt látogassák az ingyenes rendezvényt, mert ekkor látható az összes makett. Kiemelte, hogy a rendezvény nagy civil összefogással valósul meg. Nagyon sok helyi önkéntes, s az országból mintegy 100 makettező segíti a rendezvény zökkenőmentes lebonyolítását. A nemzetközi zsűri 120 tagú. Mintegy 1500 szállóvendéggel számolnak, tehát az idegenforgalom szempontjából is jelentős a kiállítás. A kilátogatók száma várhatóan 5-6000 fő. Családi programnak ajánlja a rendezvényt.
Kovács Tamás, a Reflexum Egyesület elnöke és Kovács Lászlóné alezredes, a Rendőrkapitányság közlekedésrendészeti alosztály osztályvezető helyettese egy együttműködéssel megvalósuló közlekedési ifjúsági tábor programját mutatta be. A táborba általános iskola felső tagozatos diákokat várnak, akik megismerkednek a gyalogos, kerékpáros, rolleres és vízi közlekedés szabályaival. A tábor június 22-től 26-ig lesz, reggel 8 órától délután 16 óráig foglalkoznak a gyerekekkel. Színes programokat állítottak össze a szervezők. A gyermekek napi háromszori étkezést kapnak. A hagyományteremtő szándékkal meghirdetett táborban idén a Piarista általános iskola diákjait fogadják.
Tolnai József, a Mosonmagyaróvári Gradistyei Horvát Egyesület elnöke a szervezet elkövetkező időben megvalósuló programjairól számolt be. Május 3-án az egyesület énekkara részt vesz a győri székesegyházban a horvát szentmisén, ahol egyházi énekekkel szolgálnak horvát nyelven. Május 16-án Horvátzsidányba utaznak a Szűz Mária zarándoklatra és szentmisére, ahol az énekkar szintén fellép. Május 20-án a Mosoni Német Származásúak Egyesülete meghívására részt vesznek a kitelepítések 80. évfordulója emlékére a mosoni katolikus templomban szervezett német nyelvű szentmisén, majd a Rozália kápolnánál tartott ünnepségen és koszorúzáson, ahol szintén a kórus énekelnek. Május 30-án az egyesület horvát kórusa fellép a Fehér Ló Közösségi Ház tartandó Tavaszváró Dalosünnep című rendezvényen.
A Civil Sajtófórum moderátora, Nagy Sándor újdonságként bejelentette, hogy az egyes szervezetek programjait az elkövetkező időben külön-külön felvett videókban mutatják be a közösségi médiában.
