2019 december 4-én rendezte meg a “Moson megye polgáraiért” Alapítvány a Fehér Ló Közösségi Házban a XXIII. kistérségi általános iskolás vers- és prózamondó versenyt. A vetélkedésre 43 tanuló nevezett (30 versmondó és 13 prózamondó). A gyermekek produkcióját a Dr. Kissné Németh Éva pedagógus, Burda Zsuzsanna költő és Vizsy Ferenc író alkotta zsűri értékelte és döntött a helyezésekről.

A versenyen résztvevő intézmények:

  • Mosonszolnoki Általános Iskola
  • Kimlei Nemzetiségi Általános Iskola
  • Bolyai János Általános Iskola, Mosonmagyaróvár
  • Jánossomorjai Körzeti Általános Iskola
  • Timaffy László Tagiskola, Hédervár
  • Dr. Batthyány-Strattmann László Általános Iskola, Dunakiliti
  • Mosonmagyaróvári Tanoda
  • Ujhelyi Imre Általános Iskola, Mosonmagyaróvár
  • Mosonmagyaróvári Móra Ferenc Általános Iskola
  • Békefi Ernő Általános Iskola és AMI, Rajka

Az alábbi eredmények születtek:

Versmondás 5-6. osztály

  1. Mogyorósi Laura (dr. Batthyány-Strattmann L. Ált. Isk., Dunakiliti)
  2. Házi Gréta (dr. Batthyány-Strattmann László Ált. Isk., Dunakiliti)
  3. Nagy Marcell (Bolyai János Általános Iskola, Mosonmagyaróvár)

Különdíjas: Pohl Réka (Mosonszolnoki Általános Iskola)

Versmondás 7-8. osztály

  1. Klujber Ajna (Mosonmagyaróvári Móra Ferenc Általános Iskola)
  2. Nádasi István Kristóf (Piarista Ált. Isk. Timaffy László Tagiskolája)
  3. Berecz Dorottya (Piarista Ált. Isk. Timaffy László Tagiskolája)

Különdíjasok:

  • Fehér Dominik (Mosonmagyaróvári Móra Ferenc Ált. Iskola)
  • Lampert Lilien (Bolyai János Ált. Iskola, Mosonmagyaróvár)
  • Fekete Janka (Jánossomorjai Körzeti Általános Iskola)

Prózamondás 5-6. osztály

  1. Juhász Csenge (Bolyai János Általános Iskola, Mosonmagyaróvár)
  2. Binder Virág (Mosonszolnoki Általános Iskola)
  3. Csizmazia Patrik (Mosonmagyaróvári Móra Ferenc Általános Isk.)

Különdíjasok:

  • Zierer Katrin (Békefi Ernő Általános Iskola és AMI, Rajka)
  • Sipőcz Fanni (Jánossomorjai Körzeti Általános Iskola)

Prózamondás 7-8. osztály

  1. Mike Karolin (Bolyai János Általános Iskola, Mosonmagyaróvár)
  2. Horváth Viktória (Mosonszolnoki Általános Iskola)
  3. Somosfalvi Liza (Mosonszolnoki Általános Iskola)

A díjátadás után a zsűri elnöke magas színvonalúnak ítélte az idei versmondó versenyt kiemelve, hogy a diákok az életkoruknak megfelelő alkotást választottak elmondásra.

Nagy Sándor kuratóriumi tag a verseny végén megköszönte az iskolák jelentkezését és azzal búcsúzott, hogy az alapítvány jövőre ismét megrendezi a vers- és prózamondó diákok versenyét. A rendezvényt Mosonmagyaróvár Önkormányzata támogatta.

A díjazott versmondók csoportképe az eredményhirdetés után.

A díjazott prózamondók csoportképe az eredményhirdetés után.